تبلیغات
sport - اشتباهات رایج بین ورزشکاران
sport

 

اشتباهات رایج بین ورزشکاران:

در این قسمت به اشتباهات رایج در بدنسازی که طی سالهای مربیگری از ورزشکاران تازه کار و یا حرفه ای – بارها و بارها دیده ام ،اشاره خواهد شد. مطمئنا شما نیز با مطالعه این مطالب متوجه خواهید شد که شما نیز با این صحنه ها مواجه شده اید.

همه بدن زیبا و خوش اندام را دوست دارند و به دنبال زیبا شدن هستند،اما به چه قیمت؟

بارها و بارها افرادی به من مراجعه کرده اند و برای رسیدن به اندام و وزنی متعادل اظهار آمادگی انجام هرکاری و به جان پذیرفتن هر خطری را کرده اند.

این حالت افراطی زمینه را برای افراد فرصت طلب فراهم کرده تا به اهداف مالی خود برسند،این حالت افراطی نه تنها شما را به هدفتان نمی رساند بلکه شما را از آن دورتر و دورتر خواهد کرد.

اشتباه اول: دوستان عزیز هرگز به نصایح افراد غیر متخصص گوش نکنید.

دقت کنید ، راه رسیدن به بدنی متناسب چه برای افراد لاغر چه افراد چاق صبر کردن و صبر کردن و صبر کردن است.متاسفانه انسانها همیشه دنبال راه میانبر هستند تا زودتر به هدف خود برسند.

در محیط باشگاه همیشه افرادی هستند که راه حل های نادرستی به ورزشکاران ارئه می دهند که به هیچ عنوان در تخصص آنها نیست.

مطمئنا به مراتب شنیده اید که افرادی برای لاغری و چاقی داروهایی پیشنهاد می دهند، که به جرات می توان گفت:خود آنها اطلاعاتی دقیق درموردشان ندارند و خود از جایی شنیده و به شما نیز پیشنهاد می دهند.مصرف خودسرانه این داروها و مکمل های غیرمجاز در طی چند سال خسارات روحی و جسمی جبران ناپذیری برافرا د مصرف کننده خواهد گذاشت.

دوستان ورزش کردن برای حفظ سلامت ماست نه برای به خطر انداختن سلامتمان- پس به حرف مربی خود گوش کنید تا هم سلامت باشید و هم به هدفتان برسید.

مثالی برای شما می آورم که بی ربط به مبحث مورد نظر ما نیست.

فردی را در نظر بگیرید که دم از یک شبه پولدار شدن می زند و برای آن راه حل هایی را پیشنهاد می دهد.افراد ساده لوح شاید خیلی زود به آنان اعتماد کنند و فریبشان را بخورند اما افراد عاقل میدانند که این چنین کاری امکان پذیر نمی باشد وفریب این افراد را نمی خورند.

متاسفانه در محیط باشگاه ها افرادی هستند که این چنین به تبلیغ مکمل های بدنسازی می پردازند و افراد ساده لوح را فریب می دهند و دچار مشکلات فراوانی می کنند.

دوستان عزیز و ورزشکاران گرامی به هیچ عنوان به این تبلیغات گوش نکنید.

مثال:اضافه کردن 10 کیلو وزن در 2 هفته یا یک ماه - کم کردن وزن بدون نیاز به رژیم غذایی و شعارهایی از این قبیل.

هیچ چیز بدون زحمت به دست به دست نمی آید و هیچ کس بدون زحمت به هدفش نمیرسد.

نابرده رنج،گنج میسر نمی شود/ مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

اشتباه دوم:هنگامی که یک حرکت ورزشی را با دستگاه و یا وزنه انجام می دهید افراد زیادی راجع به نحوه انجام حرکت به شما راهنمایی هایی که گاه اشتباه است،می کنند.که به بدن شما صدمات جبران ناپذیری وارد می کند، که ممکن است شما را برای مدت ها از ورزش کردن دورکند.

به هیچ عنوان به افراد غیر متخصص گوش نکنید.

← درباره وبلاگمدیر وبلاگ : latif gholamian

← آرشیو

← لینکستان

← صفحات جانبی

FreeCod Fall Hafez

← نظرسنجی

    مایلید درباره کدام موضوع مطالب بیشتری ارائه شود؟

آمار سایت

تماس با ما -------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------